Derya Deniz (Manevi Şifa)

Derya Deniz (Manevi Şifa)

Derya Deniz 
1974 İstanbul doğumludur.
Yirmi yıllık kurumsal çalışma sürecinde ortaya çıkan fiziksel rahatsızlıklarını, bitmeyeceğine inandığı sorunlarını çözmek ve aslen dengesini bulabilmek adına başladığı mistik şifa yolculuğunda; çeşitli ekollerin şifa uygulamalarını deneyimledi.
 
Onaltı yıldır devam eden yoluna; son dört yıldır eğitmen, 8 yıldır da uygulayıcı olarak danışanlarıyla devam ediyor.
 
Hindistan’ın Pune şehrindeki Osho Multiversity’de ve Türkiye' de Koray Arham Mincinözlü ile Primal Therapy, Tantra ve Diamond Breath, Sufi zikirleri, Transformal Nefes gibi pek çok workshop ve ruhsal çalışmaya katıldı. Eş zamanlı olarak Tuna Tüner ile Kuantum Drama Koçluğu, Judith Malika Liberman ile Masal Anlatıcılığı ve Sarah Simon ile Usui Reiki Master Öğretmen eğitimlerini tamamladı.
 
Plaza hayatına, 2015 yılının sonunda tamamen nokta koyup; Yıldız Üniversitesi pedagojik formasyonuna, Marmara Üniversitesi Eğiticinin Eğitimi sertifikasını, Vernon Frost ile Labirent deneyimini, ODTÜ Sem Psikanalize Giriş 1&2 (Lacanyen psikanalitik yaklaşım), Psk. Dan. Erdoğan Sangeet Şemsiyeci ile Aile Enerjileri ve Dr. Ersal Salih Işık ile Neo Rezonans, Melis Duman ile Temel Astroloji eğitimlerini ekledi.
 
Yıllarca Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinde danışan ve öğrencileriyle yaptığı çalışmalarını, şimdi İstanbul’da kurduğu İyi Yaşam Merkezi’nde sürdürüyor. İçinde pek çok ruhsal çalışma tekniğini barındıran çeşitli kişisel dönüşüm etkinlikleri düzenliyor, yetişkin ve çocuklar için Reiki, meditasyon eğitimleri veriyor. Eşzamanlı olarak da kendi kurguladığı bir ruhsal dönüşüm çalışması ile bireysel seanslar yapıyor. Ayrıca merkezinde; bağımlılıklar, korkular, kilo problemleri üzerine ruhsal dengeleme yapan NeoWellness sistemlerini kullanıyor. Hali hazırda İleri Seviye Astroloji eğitimi alıyor.